Oceanarium w Walencji – 4 rzeczy, które warto wiedzieć

Co warto zobaczyć? Jak kupić bilet? Ciekawostki i Opinie

Oceanarium w Walecji - jak kupić bilet
Zobacz także okazyjne oferty noclegów w Walencji Booking.com

Oceanarium w Walencji przyciąga ogromną ilość turystów. Jest to miejsce, gdzie można podziwiać zróżnicowaną florę i faunę, która pochodzi z wielu zakątków świata. To obowiązkowy punkt na mapie dla osób, które pasjonują się naturą. Walencja proponuje nam największe oceanarium w całej Europie. Spędzając tutaj urlop koniecznie trzeba je zobaczyć.

 

1. Co warto zobaczyć?

W pierwszej kolejności musimy zastanowić się, jaka forma zwiedzana nas interesuje. Możemy udać się wyłącznie do oceanarium lub zakupić bilet, który upoważnia nas do wstępu do innych części Miasta Sztuki i Nauki. Druga opcja bardziej opłaca się pod względem ekonomicznym, jednak ostateczna decyzja należy wyłącznie do nas.

Samo oceanarium zajmuje sporą ilość przestrzeni. Podzielone jest ono na kilka różnych stref. W każdej z nich znajduje się spora ilość budynków. Każda strefa oznacza inny ekosystem, czyli m.in. Morze Czerwone, Morze Śródziemne, czy też Antarktydę. Taki podział sprawia, że możemy udać się bezpośrednio do miejsca, które będzie dla nas interesujące.

Oceanarium w Walencji to ogromne bogactwo niebanalnych roślin i zwierząt. Można zobaczyć tutaj najbardziej egzotyczne gatunki, takie jak np. lwy morskie, meduzy, delfiny, flamingi, krokodyle, czy też pingwiny. Największy zbiornik ma pojemność aż 7 milionów litrów. Znajdują się w nim rekiny, a także inni mieszkańcy Oceanu Atlantyckiego. Warto dodać, że jest to miejsce niezwykle atrakcyjne dla zwiedzających. Wokół zbiornika znajdują się podwodne tunele, które pozwalają z bliska przyjrzeć się, co dzieje się pod wodą.

Wielką popularnością cieszy się delfinarium, które uwielbiane jest nie tylko przez dzieci, ale również dorosłych. Fascynujące pokazy delfinów to widowisko, które należy obowiązkowo zobaczyć. Odbywa się ono kilka razy w ciągu dnia. Dobrze jest, aby już na samym początku rozplanować zwiedzanie oceanarium. Dzięki temu łatwiej rozplanować wycieczkę w czasie (uwzględniając np. pokazy w delfinarium).

2. Oceanarium w Walencji – bilety

Jak kupić bilet do Oceanarium w Walencji?

Bilet w prosty sposób kupisz na stronie GetYourGuide – link do oferty znajduje się poniżej. Klikniesz w ofertę poniżej. Przejdziesz do strony, na której możesz kupić bilety do Oceanarium w Walencji.

 

3. Ciekawostki

Warto wiedzieć, że oceanarium w Walencji możemy zwiedzać również w mniej standardowy sposób. Ciekawą opcją jest nocna wycieczka. Jest to obiekt kompleksowo oświetlony. Zwiedzanie nocą wydaje się po prostu magiczne. Dodatkowym plusem jest fakt, że można zaobserwować wyjątkowy cykl dnia znajdujących się tam zwierząt. Niektórych zjawisk nie można zaobserwować w ciągu dnia. Na uwagę zasługuje w szczególności świecenie ryb, meduz, czy też innych organizmów podwodnych. Jest to widok, od którego nie można oderwać wzroku.

Niezwykle interesującym wydarzeniem jest również kino 4D, które pobudza niemal wszystkie zmysły. Można na własnej skórze odczuć np. podmuchy silnego wiatru, a nawet padający śnieg.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w oceanarium obcować z zwierzętami. Taka przyjemność kosztuje powyżej 200$ i przeznaczona jest dla osób, które ukończyły 13 rok życia. Istnieje możliwość pływania z delfinami, czy też zabawy z fokami. Ilość atrakcji jest o wiele większa.

4. Opinie zwiedzających

Oceanarium w Walencji jest niezwykle pozytywnie recenzowane przez zwiedzających. Głównym plusem tego miejsca jest jego różnorodność. Znajdują się tutaj liczne atrakcje dla małych dzieci, młodzieży, czy też osób starszych. Miejsce jest zmodernizowane i dostosowane do potrzeb  zwiedzających. Atutem jest również dostępność dużej ilość stref, gdzie można zapoznać się z roślinnością i zwierzętami niemal z całego świata.

Oto jedna z opinii na temat oceanarium w Walencji:
https://www.youtube.com/watch?v=P1dar5aAHRY

Zagłosuj!

11 punktów
Upvote Downvote

Total votes: 8

Upvotes: 6

Upvotes percentage: 75,000000%

Downvotes: 2

Downvotes percentage: 25,000000%

CZY WIESZ, ŻE MOŻESZ dodać swój własny wpis na TuHiszpania.pl? Masz coś jeszcze ciekawszego? Dodaj swój MATERIAŁ i wygrywaj w rankingach popularności!