Kulinarne atrakcje Alicante 2024

Kulinarne atrakcje Alicante

Niektórzy odkrywają świat podczas długich wycieczek z mapą, odwiedzają każdy najpopularniejszy i kultowy zabytek. Inni zwiedzają miejsca podróży dzięki pomocy przewodników. Jeszcze inni stawiają na poznanie kulinarnych zwyczajów – smakując lokalną kuchnię, kosztując tradycyjne przysmaki i w ten sposób zaznajamiając się z kulturą miejsca, w którym są.

Hiszpańskie Alicante to region z jedną najsmaczniejszych kuchni – tapas, paella, świeże owoce morza – kuszą swoimi aromatami, smakami. Jak znaleźć te najsmaczniejsze potrawy w mieście? Co warto skosztować, będąc w tym zakątku? Wybierając odpowiednią ofertę wycieczki, spełniającej wymagania, nawet największych łasuchów. Jakie są kulinarne atrakcje Alicante?

Sekretnymi ścieżkami po najlepsze tapas

Jeżeli chcemy zakosztować wielu potraw z regionu Alicante, to będzie to najlepsza forma zwiedzania lokalnego rynku gastronomicznego. Podczas tego dwugodzinnego spotkania, będziemy mogli zjeść aż 20 propozycji potraw i przysmaków, w tym ryb, mięsa, wytwarzanych słodyczy, lokalnych serów, napojów i – kultowego – tapas.

Podczas zwiedzania Rynku Centralnego mamy możliwość odwiedzenia 10 różnych lokali spożywczych, porozmawiania z lokalnymi kucharzami, właścicielami restauracji, rzemieślnikami.

To uczta i dla ciała i dla ducha – wgłębiamy się w lokalną historię, kulturę, klimat miasta.

Degustacja najlepszych win

Jeżeli jesteśmy smakoszami tego wyjątkowego trunku, to wycieczka idealna. Spędzamy popołudnie w jednej z lokalnych winiarni, znajdującej się zaledwie 45 minut drogi od miasta.

Podczas wizyty, przewodnik oprowadzi nas po okolicach winnicy, opowie o procesie produkcji wina, zapozna z lokalnymi technikami plantacji winogron, pokaże bodegę – tradycyjną piwnicę z trunkiem.

Oczywiście nie zabraknie degustacji najlepszych win z regionu, wędlin i serów. A wszystko to w przepięknych okolicznościach przyrody.

7 sekretów o Alicante

Gdy pragniemy chodzić swoimi ścieżkami, odkrywać miejsca na własną rękę, w tym odwiedzać miejsca, których nie znajdziemy na mapie – to opcja właśnie dla nas!

Swoją przygodę zaczynamy od zwiedzania zamku z widokiem na morze. Mamy okazję degustować pierwsze przysmaki serwowane w mieście. Poznajemy historię tego miejsca, legendy i anegdoty.

Dalej, schodząc do centrum, odwiedzamy zabytki, odkrywamy siedem tajemnic Alicante.. To nie lada gratka dla fanów historii, ale przede wszystkim dobrej kuchni. Cały czas można raczyć się lokalnymi potrawami, by na końcu odwiedzić bar tapas, prowadzony przez przyjaciela przewodnika z dzieciństwa, znanego z serwowania najlepszych tapas w Alicante.

Piesze zdobywanie miasta

Wycieczka rozpoczyna się od Calle Mayor na starym mieście w Alicante, dalej prowadzi do przystani morskiej, najpopularniejszymi ulicami, aby dotrzeć do dzielnic San Roque i Santa Cruz.

Podczas całego spaceru towarzyszyć nam będzie przewodnik, który opowie nam o historii, zabytkach i architekturze miasta. A co z przystankami na jedzenie? Rzecz jasna, po drodze, udajemy się do różnych punktów gastronomicznych, aby kosztować lokalnych tapas i win. Które z nich okaże się najlepsze?

Wieczór z miejscowymi

Nie od dziś wiadomo, że życie w krajach śródziemnomorskich zaczyna się wieczorem. To wtedy w lokalnych barach, przystaniach i knajpkach stoliki zapełniają się miejscowymi. Zejdźmy zatem z głównego szlaku turystycznego i przeżyjmy ten wieczór w nimi.

Podczas spotkania, odwiedzamy 3 różne miejsca serwujące tapas i inne lokalne potrawy. Mamy okazję skosztować autentycznych dań, ale przede wszystkim poznać mieszkańców miasta, porozmawiać z nimi, a tym samym usłyszeć historie, których nie ma w przewodnikach.

Zagłosuj!

14 punktów
Upvote Downvote

Total votes: 9

Upvotes: 8

Upvotes percentage: 88,888889%

Downvotes: 1

Downvotes percentage: 11,111111%

Zagłosuj!

14 punktów
Upvote Downvote

Total votes: 9

Upvotes: 8

Upvotes percentage: 88,888889%

Downvotes: 1

Downvotes percentage: 11,111111%