Koronawirus w Hiszpanii – gdzie szukać informacji?

Koronawirus - Gdzie szukać informacji?

Aktualizacja 14.03.2020r.

Koronawirus w Hiszpanii rozprzestrzenia się w klejnych miejscowościach. Niestety według danych z magazynu Euro Weekly News liczba zarażeń w Hiszpanii przekroczyła liczbę zarażeń we Francji. Tym samym Hiszpania jest drugim po Włoszech państwem z największą liczbą zarażeń.

Zgodnie z informacjami z interaktywnej mapy (zobacz link do mapy dalej), na dzień 13 marca 2020r. w Hiszpanii jest 5232 przypadków zarażenia koronowirusem. 133 osoby zmarły, 193 osoby zostały wyleczone.

Na stronie Rtve.es, na której znajdziemy także mapę zarażeń w Hiszpanii podaje zaś 13 marca, że zarażonych jest 3942 (3663 aktywnych), 90 osób zmarło, 189 pacjentów zostało wyleczonych. Dzisiaj 14 marca, dane są zgodne z interaktywną globalną mapą.

Na stronie Ministerstwa Zdrowia w Hiszpanii podawany jest stan 4231 zarażonych na dzień 14 marca 2020r. Widać więc opóźnienie w przekazywaniu danych z poszczególnych państw na strony rządowe do mediów oraz globalnej bazy danych zwizualizowej na interaktywnej mapie.

Portal LaZenia.com informuje o przypadkach zarażenia w regionie Alicante i okolicach Orihuela Costa poularnych wśród turystów.

Dlaczego warto zostać w domu? Naukowo o epidemiach

Polecamy zachowanie najwyższych środków ostrożności i pozostanie w domu w miarę możliwości. Polecamy również zapoznanie się z naukowym przedstawieniem tego, co obecnie dzieje się w Hiszpanii i innych krajach w Europie i na świecie.

Z poniższego materiału dowiecie się również, co może nas czekać w najbliższej przyszłości.

Przydatne linki na temat COVID-19

Poniżej przedstawiamy listę linków z obszernymi informacjami na temat koronawirusa oraz sytuacji na świecie.

Udostępnij ten artykuł.

Gdzie szukać wiarygodnych informacji na temat koronawirusa?

Obecnie rządy wszystkich krajów oraz media ogólnokrajowe prowadzą działania informacyjne związane z COVID-19. Powyżej podaliśmy link do mapy na stronie Rtve.es. Na stronie Ministerstwa Zdrowia w Hiszpanii, znejdziesz informacje tutaj: https://www.mscbs.gob.es/profesionales/saludPublica/ccayes/alertasActual/nCov-China/home.htm

Umieszczamy także link do strony polskiego Ministerstwa Zdrowia. Mimo, że informacje o liczbie zarażonych dotyczą Polski, to na stronie znajdziecie przydatne informacje dla osób podróżujących.

https://www.gov.pl/web/koronawirus

https://www.gov.pl/web/koronawirus/informacje-dla-podrozujacych

Polecamy również aplikację – interaktywną globalną mapę, w której podawane są na bieżąco aktualne przypadki zachorowań i zgonów spowodowanych koronawirusem.

Aplikacja – Mapa zarażeń koronawirusem

Mapa przygotowana jest przez amerykański uniwersytet Johns Hopkins University w Baltimore koło Waszyngtonu. W aplikacji znajdziesz przejrzyste informacje, które obrazują rozprzestrzenianie się wirusa w różnych krajach. Ponadto znajdziesz informacje o globalnej liczbie zarażeń i zgonów.

LINK: Globalna mapa wystąpień koronawirusa (link otwiera się w nowej karcie)

Dane zwizualizowane w aplikacji pochodzą z następujących instytucji:

Poniżej podajemy również link do artykułu na stronie wydziału medycznego Johns Hopkins University, w którym opisany jest koronawirus:

https://www.hopkinsmedicine.org/health/conditions-and-diseases/coronavirus

Doniesienia o koronawirusie w Hiszpanii

27 stycznia w portalu Vega Baja Digital pojawił się artykuł o podejrzeniu wystąpnia koronowirusa u pary turystów z Islandii, przebywających w Pilar de la Horadada.

Próbki od pacjentów z Islandii zostały wysłane ze szpitala w Torrevieja do Madrytu w celu dalszych badań.

Link do artykułu: https://vegabajadigital.com/ingresada-una-pareja-en-torrevieja-por-un-posible-caso-de-coronavirus/

W internetowym wydaniu RMF informuje w dniu 1.02.2020r. o potwierdzonym przypadku koronowirusa u niemieckiego turysty przebywającego na Wyspach Kanaryjskich na wyspie La Gomera.

Link do artykułu: https://www.rmf24.pl/raporty/raport-nowy-koronawirus-z-chin/najnowsze-fakty/news-koronawirus-w-hiszpanii-zakazonym-jest-niemiecki-turysta-na-,nId,4302341

Magazyn Wprost donosi, że do Malagi na zgrupowanie przyleciała drużyna piłkarska z Wuhan. Jose Gonzalez, trener Wuhan Zall FC uspokaja, że żaden z piłkarzy nie jest zarażony wirusem.

Link do artykułu: https://zdrowie.wprost.pl/medycyna/choroby/10293878/strach-w-hiszpanii-na-zgrupowanie-przyleciala-druzyna-z-wuhan.html

Według nas warto nie panikować, zachować ostrożność i higienę, a także uważnie śledzić wiarygodne źródła informacji.

Jeżeli znasz więcej wiarygodnych źródeł informacji o koronawirusie w Hiszpanii, napisz w komentarzach.

Udostępnij ten artykuł.

Zagłosuj!

12 punktów
Upvote Downvote

Total votes: 9

Upvotes: 7

Upvotes percentage: 77,777778%

Downvotes: 2

Downvotes percentage: 22,222222%

Zagłosuj!

12 punktów
Upvote Downvote

Total votes: 9

Upvotes: 7

Upvotes percentage: 77,777778%

Downvotes: 2

Downvotes percentage: 22,222222%