Alicante – pogoda i klimat

Alicante pogoda i klimat

Jednym z najbardziej popularnych kurortów wybrzeża Costa Blanca jest Alicante. To urocze miasto zachwyca swoimi zabytkami, piaszczystymi plażami i wszechobecnymi palmami.

Oto 7-dniowa prognoza pogody w Alicante na nadchodzący tydzień.

ALICANTE Pogoda w Hiszpanii

A jak zmienia się pogoda w Alicante na przestrzeni roku? Przeczytaj dalej krótki opis klimatu i pogody w tzw. „Mieście Światła”.

Klimat w Alicante

Panuje tam klimat śródziemnomorski, który charakteryzuje się łagodną zimą i upalnym latem. Pogoda w tym mieście sprawia, że jego odwiedzanie jest komfortowe niemalże przez cały rok. Oprócz kilku bardziej deszczowych okresów, w Alicante przez większość miesięcy opady deszczowe są niewielkie. Wybór odpowiedniego czasu na urlop powinien zależeć przede wszystkim od tego, jakie czynności planujemy wykonywać w czasie pobytu w tym miejscu. Przez większość roku temperatury utrzymują się tu na poziomie kilkunastu stopni Celsjusza, z lekkim zachmurzeniem nieba. W sezonie letnim natomiast średnia temperatura powietrza sięga do 26 stopni Celsjusza, a dni przepełnione są gorącymi, wszechobecnymi promieniami słonecznymi. 

Alicante w czasie wiosny

Sezon wiosenny to jeden z najlepszych momentów na zwiedzanie Alicante. Poranki są ciepłe, a wraz z upływem dnia temperatura zwiększa się, by w końcu pozostać na optymalnym poziomie. W kwietniu średnia temperatura wynosi 16 stopni Celsjusza, a w maju 19 stopni Celsjusza. W porze wiosennej zdarzają się przelotne opady deszczu, jednak nie są one duże. Okres pomiędzy połową marca a połową maja jest idealnym momentem dla osób ceniących ciepłą pogodę, bez upałów i nadmiernych tłumów turystów. 

Alicante w lecie

Od połowy czerwca zauważalne są duże upały i wysokie temperatury, sięgające średnio do 26 stopni Celsjusza w sierpniu, choć oczywiście zdarzają się jeszcze wyższe notowania. Sezon letni sprzyja zatem przede wszystkim opalaniu się i odpoczynku na słońcu. To także odpowiedni czas na wszelkie aktywności wodne, takie jak kąpiele czy nurkowanie, ponieważ temperatura wody wynosi wtedy przeciętnie między 22 a 26 stopni Celsjusza. Średnie opady deszczu w lipcu oraz sierpniu wynoszą zaledwie między 4 a 8mm, jest to więc bardzo suchy okres. 

Alicante na jesień

Temperatura w tym okresie jest przyjemna – nie doświadczymy już upałów, a średnie wartości oscylują na poziomie 24 stopni Celsjusza we wrześniu i powoli spadają wraz z kolejnymi miesiącami. Dni słonecznych jest coraz mniej, jednak nadal możemy liczyć na trochę ciepła, które umożliwi spacerowanie po Alicante. Pora jesienna to niestety także czas największych opadów deszczowych. W październiku ich średnia ilość wynosi aż 66mm, przez co miesiąc ten jest najrzadziej wybieranym przez urlopowiczów. 

Alicante w zimie

Średnie temperatury w grudniu i styczniu wynoszą 12 stopni Celsjusza, a w lutym i marcu dochodzą do około 15 stopni Celsjusza. Nie spotkamy tu zatem mrozów, nie występują także opady śniegu. Szacuje się, że w porze zimowej występują zaledwie 4 dni deszczowe, zatem jest to dobry moment na zwiedzanie Alicante, jeśli nie lubimy upałów. Pogoda ta sprawdzi się szczególnie przy długich, pieszych wędrówkach, na których będziemy czuć się komfortową nosząc zaledwie cienką warstwę swetrów lub lekką kurtkę. 

Zagłosuj!

10 punktów
Upvote Downvote

Total votes: 5

Upvotes: 4

Upvotes percentage: 80,000000%

Downvotes: 1

Downvotes percentage: 20,000000%

Zagłosuj!

10 punktów
Upvote Downvote

Total votes: 5

Upvotes: 4

Upvotes percentage: 80,000000%

Downvotes: 1

Downvotes percentage: 20,000000%