Najciekawsze miejsca na Costa Blanca

Costa Brava i Costa del Sol to wybrzeża, o których słyszał chyba każdy i nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Poza nimi warto jednak odnieść się także do Costa Blanca, które być może nie jest tak popularne, ale z pewnością nie gorsze od dwóch poprzednich. Jest to wybrzeże położone w regionie Alicante, które ma blisko dwieście kilometrów plaż, a słonce świeci tutaj przez ponad trzysta dni w roku. Jakie w związku z tym miejsca na Costa Blanca warto zobaczyć?

Alicante

W pierwszej kolejności odnieść się rzecz jasna trzeba do Alicante, a więc stolicy całego regionu. Pamiętajmy, że to właśnie tutaj lądują samoloty. Oczywiście także tanie linie lotnicze, które oferują przeloty na tarasie miasta w Polsce – Alicante. Jeśli znudzi się nam natomiast wypoczynek na plaży, warto wspiąć się na górę Benacantil. Znajduje się na niej średniowieczna twierdza Castillo de Santa Bárbara, z której widać całe miasteczko i jego okolice.

Walencja

Zobaczyć wypadałoby także Walencję. Jest to miasto, w którym mamy połączenie stylów nowoczesnego i tradycji. Znajdziemy tu między innymi oświeconą legendą Świętego Grala katedrę z XIII wieku, jak i nowoczesne centrum sztuki i nauki Ciudad de las Artes y las Ciencias. To właśnie w nim znajduje się jedno z największych na świecie akwariów. Poza tym w Walencji zwiedzić warto ośmioboczną dzwonnicę o wysokości 50 metrów.

Benidorm

Każdy turysta przyjeżdżający do Costa Blanca powinien odwiedzić Benidorm. To znakomite miejsce dla imprezowiczów, które wygląda jak prawdziwy Nowy Jork z drapaczami chmur. Imprezy trwają tu do białego rana.

Najciekawsze miejsca na Costa Blanca
4.8 (96%) 5 głos[ów]

2 przemyślenia nt. „Najciekawsze miejsca na Costa Blanca

Dodaj komentarz