Costa Blanca – niedoceniana siostra Costa Brava i Costa del Sol

Mimo iż temperatury za oknami i tak nas rozpieszczają, to w wakacje wielu z nas wybiera wczasy poza granicami naszego kraju, co też wydaje się zrozumiałe. Zwłaszcza że z roku na rok wyjazd za granicę do Francji, Egiptu, Tunezji, Grecji, Włoch czy w końcu Hiszpanii jest coraz tańszy i raczej nic nie wskazuje na to, aby ceny wycieczek zagranicznych miały ostro poszybować w górę. Jeśli wybieramy Hiszpanię, to każdy chce pojechać na dobrze mu znane z telewizji Costa Brava i Costa del Sol. Warto pomyśleć też o niedocenianej ich siostrze. Costa Blanca wydaje się równie atrakcyjna, a może i atrakcyjniejsza.

Klimat

W pierwszej kolejności odnieść się trzeba do klimatu, który tutaj panuje. Turyści deszczu tu raczej nie zastaną, a jeśli tak, to mogą o sobie mówić jako o wielkich pechowcach. Trzeba bowiem pamiętać, że dni deszczowych jest u nie więcej niż 10-14 w ciągu całego roku. Słońce świeci na Costa Blanca natomiast ponad 300 dni w roku.

Plaże

Jeśli gdzieś latem wypoczywać to oczywiście na plażach. Tutaj tych akurat nie brakuje, a to dlatego, że pas plaż ciągnie się przez ponad dwieście kilometrów. Tym samym każdy powinien znaleźć miejsce dla siebie odpowiednie.

Kuchnia

Największymi zaletami Costa Blanca są oczywiście klimat i plaże, ale nie można przejść obojętnie wobec lokalnej kuchni. Paella i tapas to tylko niektóre potrawy, których trzeba spróbować. Na popitkę polecamy natomiast smakowitą orszadę, bazującą na bazie migdałów, cukru i różanej lub pomarańczowej wody kwiatowej.

Costa Blanca – niedoceniana siostra Costa Brava i Costa del Sol
5 (100%) 3 głos[ów]

2 przemyślenia nt. „Costa Blanca – niedoceniana siostra Costa Brava i Costa del Sol

Dodaj komentarz