Największe atrakcje Torrevieja

Na wakacje na Costa Blanca w Hiszpanii kosztem Costa Brava i Costa del Sol decyduje się coraz więcej turystów i wydaje się, że taki trend nadal będzie się utrzymywać. Jeśli także i Wy chcecie postawić na Costa Blanca, to chcemy wam zaprezentować miasteczko, którego na waszym szlaku turystycznym ominąć nie możecie. Mowa o miasteczku Torrevieja, które znajduje się w prowincji Alicante i jest zamieszkiwane przez 130 tysięcy mieszkańców. W sezonie wakacyjnym ta niegdyś osada rybacka zmienia się jednak nie do poznania, bo przebywa w niej ponad pół miliona ludzi.

Plaże

Jako że słońce w zasadzie nie schodzi tutaj ze sklepienia niebieskiego, na pewno jedną z największych atrakcji Torrevieja są plaże. Słońce świeci tutaj przez ponad trzysta dni w roku. Do najpopularniejszych plaż należą natomiast La Mata, La Zenia, Playa Flamenca, Los Locos, El Cura i Playa Naufragos. Warto zauważyć, że miejscowość ze względu na czystą wodę i dobrze zagospodarowane plaże odznaczona została Błękitną Flagą.

Największe atrakcje

Będąc w Torrevieja kilku rzeczy ominąć po prostu nie możemy. Mowa tu między innymi o słonych lagunach Laguna Rosa i Laguna La Mata, muzeum soli, parku miejskim, kościele Iglesia Arciprestal de la Inmaculada Concepcion czy aquaparku. Warto udać się także na bardzo odżywcze kąpiele błotne. Zawierają one w sobie bowiem między innymi potas, wapń, magnez, siarkę, krzemionkę i wiele innych wartościowych składników mineralnych. Dla organizmu są więc swego rodzaju mineralną bombą.

Największe atrakcje Torrevieja
4.8 (96%) 5 głos[ów]

2 przemyślenia nt. „Największe atrakcje Torrevieja

Dodaj komentarz