Co warto zwiedzić w Alicante?

Udając się do Hiszpanii, większość z nas myśli na przykład o Madrycie czy Barcelonie. Niemniej jednak w Hiszpanii poza tymi dwoma miastami turystycznymi nie brakuje innych, które również warto odwiedzić, bo mają one równie wiele do zaoferowania, a może i więcej niż stolica Katalonii czy też całej Hiszpanii. Na pewno jednym z takich miast jest Alicante. Co w związku z tym warto zobaczyć w tym mieście?

Atrakcje

Alicante to przede wszystkim plaże, ale nie tylko. Nie można zapomnieć też i o miejscowych zabytkach. Wcześniej jednak warto na całe miasteczko spojrzeć z jednego miejsca, a w tym celu warto udać się na górę Castillo de Santa Barbara. Co jeszcze? Jeśli wrócicie już do miasta to nie możecie nie zobaczyć Museo de la Asegurada oraz MARQ, gdzie znajdziecie mnóstwo niesamowitych dzieł sztuki. Poza tym niedaleko Alicante położone jest Huerto del Cura. Jest to nic innego jak palmowy gaj, który został wpisany przez UNESCO na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego. Znajdziecie w nim aż 300 tysięcy palm.

Port i promenada

Jeśli natomiast będziecie mieli dość zwiedzania, polecamy spacer promenadą. Na pewno zatrzymacie się w jednej z miejscowych restauracji, aby zjeść jedną z potraw lokalnej kuchni, która może zawładnąć nawet najbardziej wybrednym podniebieniem. Dodajmy też, że Alicante to jeden z najbardziej znaczących portów na całym Morzu Śródziemnym. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że to właśnie stąd w podróż dookoła świata wypłynął Ferdynand Magellan.

Co warto zwiedzić w Alicante?
4.8 (96%) 5 głos[ów]

2 przemyślenia nt. „Co warto zwiedzić w Alicante?

Dodaj komentarz