Atrakcje miasteczka Orihuela

Orihuela to miasteczko położone nieopodal Alicante, które jest zlokalizowane około pięćdziesięciu kilometrów od niego. Jako że jest to w zasadzie część Costa Brava, nie dziwi, że turyści ściągają tu bardzo często. Zrozumieć można to także w ujęciu nie tylko wypoczynku w piekielnym słońcu, ale również atrakcji turystycznych. Nie jest bowiem tajemnicą, że Orihuela swoim gościom w tym właśnie aspekcie do zaprezentowania ma naprawdę sporo. O czym w związku z tym pamiętać przybywając do Orihuela?

Colegio de Santo Domingo

Na wstępie polecamy zwiedzenie barokowego Colegio de Santo Domingo, który w przeszłości był zajmowany przez dominikanów, choć papież Pius V zamienił kompleks w uniwersytet. Zwiedzić należy tu zwłaszcza dwa krużganki i obejrzeć XVIII wieczne płytki walenckie w refektarzu.

El Palmelar

Będąc w Orihuela zwiedzić trzeba także las palmowy. Warto zauważyć, że jest to drugi las, co do wielkości w całej Hiszpanii. Większy jest tylko w Elche.

Iglesia de Santiago i Monasterio de la Visitacion Salesas.

Kolejną z atrakcji tego miasteczka jest Iglesia de Santiago, a więc jeden z trzech kościołów, który zbudowany został w stylu katalońskiego gotyku. Jedną z największych atrakcji miasteczka jest natomiast Monasterio de la Visitacion Salesas. Jest to barokowy klasztor, który kryje w sobie między innymi obrazy Vincente Lopeza. Warto odnotować, że w roli przewodnika występuje tu jeden z zakonników.

Nie da się zatem ukryć, że poza słońcem i czystymi plażami oraz wodą Orihuela ma wiele atrakcji dla miłośników atrakcji turystycznych. Na wycieczkach można tu stracić długie godziny.

Atrakcje miasteczka Orihuela
4.67 (93.33%) 6 głos[ów]

2 przemyślenia nt. „Atrakcje miasteczka Orihuela

Dodaj komentarz